გაკვეთილის
თემა
|
შინაური და გარეული ცხოველები და მათი კვება.
|
სწავლების საფეხური
|
II კლასი
|
გაკვეთილის
მიზანი
|
მოსწავლეებმა შეძლონ შინაური
და გარეული ცხოველების ამოცნობა და დასახელება. შინაური და გარეული ცხოველებს შორის
მთავარი განსხვავების გაცნობიერება. მოსწავლეებმა შძლონ საკვების მიხედვით ცხოველების
განაწილება და მარტივი კვებითი ჯაჭვის შედგენა
|
ე. ს. გ. შედეგები
|
ბუნ.II.1.მოსწავლეს
შეუძლია ცხოველის და მათი სხეულის ნაწილების ამოცნობა და აღწერა
|
წინასწარი ცოდნა
|
ცხოველების ამოცნობა და მათი სახელწოდებები. საკვები პროდუქტების ორი
ჯგუფი: მცენარეული და ცხოველური. ყველა ცოცხალ ორგანიზმს სჭირდება კვება.
|
გაკვეთილის
მსვლელობა
|
A
ფაზა
აქტივობა1.პროვოცირება
თამაშით „იდუმალი ყუთი“- ინდივიდუალური-5 წთ
მასწავლებელი ბავშვებს სთავაზობს ლამაზად შეფუთულ
ყუთს, რომელშიც მოთავსებულია შინაური და გარეული ცხოველების სურათები.მოსწავლეები
რიგრიგობით გამოდიან, ყუთიდან იღებენ სურათს და ახასიათებენ. დახასიათების შემდეგ
მოსწავლეები ამოიცნობენ ცხოველს
Bფაზა
აქტივობა:2.
კითხვა-პასუხი- 3 წთ
მასწავლებელის კითხვა-პასუხით მოსწავლეები კიდევ ერთხელ ეცნობიან თემას
აქტივობა
3. ჯგუფური სამუშაო -7 წთ
ლექსის „თხა და ვენახი“-ს მიხედვით მოსწავლეები აკეთებენ
კვებით ჯაჭვს.
C
ფაზა
აქტივობა
4. ტესტი-ინდივიდუალური -25 წთ
მოსწავლეები მუშაობენ მასწვლებლის მიერ შედგენილ ტესტზე
აქტივობა
5. გაკვეთილის შეჯამება-5 წთ
|
შეფასება
|
განმავითარებელი, კომენტარებით. დაკვირვება, სიტყვიერი შექება
|
რესურსები
|
საწერკალამი. რვეული. შინაური
და გარეული ცხოველების პლაკატები. „საიდუმლო ყუთი“ ცხოველების პატარა სურათები.
|
Saturday, November 1, 2014
video gakvetilis gegma
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment